
Les Neiges du Kilimandjaro
Regie: Robert Guédiguian
Herkomst: Frankrijk
Jaar: 2012
Michel en Marie-Claire hebben van hun kinderen een safari naar Tanzania gekregen, maar het cadeau valt volledig in het water. Eerst verliest Michel zijn baan in de haven van Marseille. Hoewel hij als vakbondsbestuurder gevrijwaard was bij de ontslaggolf, had hij als socialist van de oude stempel - Jean Jaurès is zijn grote held - geëist dat ook zijn naam op de lijst van potentiële ‘afvloeiers’ zou staan.
Lees verder...
En dan worden Michel en Marie-Claire tijdens een kaartavondje met hun beste vrienden thuis overvallen, vastgebonden, geslagen en beroofd van het geld voor de vakantietrip. Blijkbaar wisten de dieven dat er iets te halen was. Maar hoe? Raoul reageert verbitterd, zijn vrouw Denise moet zelfs vanwege een depressie opgenomen worden, maar Michel en Marie-Claire blijven hun linkse idealen trouw. Wanneer ze na de arrestatie horen dat de schurk een verknipte jeugd heeft gehad, houdt dit volgens hen echter niet in dat hij niet verantwoordelijk is voor zijn daad.
Robert Guédiguian heeft, net als de Engelse regisseur Ken Loach, een hele reeks sociaalkritische maar toch altijd goedgeluimde films gemaakt. Met Les neiges du K. heeft hij een ‘feel good movie’ gemaakt, waarin de verloedering van de maatschappij, voorspelbare reacties van de politiek en de eenzame positie van hardwerkende, gewone burgers het decor vormen. De film werd bekroond met de Luxprijs 2011 van het Europees Parlement.
Verberg
Genre: Drama
Duur: 107 min.
Taal: Frans
Ondertiteling: Nederlands
Weergave: kleur
Leeftijd: 9
|
Speciale programma's
Genres
|
  
Programma vandaag
|