Facebook  Hyves  Twitter  Youtube  FourSquare 

Flash, het bestand kan niet geladen worden.

2012-Best of IDFA 2011 tour

Speciaal programma
THE BEST OF IDFA - ON TOUR


Het programma wordt als een geheel beschouwd en daarom zijn de onderdelen niet los toegankelijk.

De volgende films worden vertoond (volgorde nog onbekend)

ALS IK JOU NIET HAD
Nominatie IDFA Award for Student Documentary
Het oer-Amsterdamse stel Riek en Harrie is vaak on the road, in hun geliefde, bijna uit elkaar vallende camper. Ze dragen elk een groot verlies met zich mee, maar vinden bij elkaar troost, begrip en levensvreugde: kibbelend met de TomTom, samen liedjes zingend onder de douche, schuifelend tijdens een dansavond op de camping.
Na een tijd als verpleegkundige gewerkt te hebben, besloot Anne-Marieke Graafmans naar de filmacademie te gaan. Als ik jou niet had leverde haar niet alleen de Tuschinski Award op voor de beste eindexamenfilm, maar ook de VPRO Documentaire Prijs 2011.
Anne-Marie Graafmans ('23) NL

THE BETRAYAL
IDFA Award for Student Documentary
Als rebelse tiener zocht Karen haar toevlucht in krakersbolwerk Blitz in Oslo. Zij nam deel aan demonstraties en hing dagenlang rond in het pand. Halverwege de jaren ’90 woedde in Noorwegen een felle strijd tussen uiteenlopende jeugdgroepen: antifascisten en neo-nazi's raakten meer dan eens slaags met elkaar. In die periode nam Karen een beslissing waar zij de rest van haar leven spijt van heeft gehad. Met speelfilmachtige fragmenten wordt langzaam toegewerkt naar dit geheim. Daarnaast leest zij bij archiefbeelden van rellen dagboekfragmenten voor uit die tijd. Ook voert zij pijnlijke gesprekken met haar moeder, die destijds zo veel met Karen te stellen had. Op zoek naar antwoord op de vraag wat haar toen bezielde, interviewt zij haar gebrouilleerde vrienden uit de kraakwereld.
Karen Winther ('64) NO, GB

5 BROKEN CAMERAS
Special Jury Award en Publieke Omroep IDFA Audience Award
De Palestijnse landarbeider Emad heeft vijf videocamera's. Elk van deze camera's vertelt een deel van het verhaal over het verzet van zijn dorp tegen de onderdrukking door Israël. De muur die werd gebouwd om de oprukkende Joodse nederzettingen van de Palestijnen te scheiden, vreedzame protestacties, arrestaties, de geboorte van zijn zoon...Emad blijft filmen, ondanks de smeekbeden van zijn vrouw die bang is voor represailles, en maakt zo een zeer persoonlijk en indringend document over de strijd van een dorp tegen geweld en onderdrukking.
Emad Burnat & Guy Davidi ('90) NL, FR, IL, Palestina

PLANET OF SNAIL
VPRO IDFA Award for Best Feature-Length Documentary
Al van kinds af aan is Young-Chan doof en blind. Zoals hij het zelf verwoordt: "In het begin was er stilte en duisternis, en de stilte en duisternis waren met God. En toen ik op aarde kwam, waren ze met mij." Young-Chan weet niet hoe hij zich in deze wereld moet bewegen, totdat hij Soon-Ho ontmoet, die eveneens kampt met een lichamelijke handicap. Hij trouwt met haar en leert via haar communiceren met de buitenwereld. Door zachtjes op elkaars vingers te tikken kunnen ze elkaar begrijpen. De documentaire volgt hen in het rustige tempo waarin Young-Chan zich door het leven beweegt: als ze samen een lamp vervangen, vrienden op bezoek komen, aan een theaterstuk wordt gewerkt, als hij een boek leest of sleeënd van een berg afglijdt. Deze alledaagse scènes worden ondersteund door een poëtische voice-over van Young-Chan, waarin hij reflecteert op zijn bestaan zonder zicht en gehoor. Hij voelt zich als een astronaut, maar dat neemt niet weg dat hij gevoel heeft voor de schoonheid in de wereld. Dat wordt voelbaar als Young-Chan de schors van een boom aanraakt, met zijn hand door het zand gaat of als zijn vingers de regendruppels op het raam beroeren.
Seung-Jun Yi ('87) Zuid-Kora


Genre: Documentaire
Duur: 264 min.
Weergave: kleur

Share |

Speciale programma's

NORDIC KINDERKLASSIEKERS

4-2-2012 tot 1-7-2012

NORDIC CINEMA: DEENS FILMFESTIVAL

10-5-2012 tot 20-5-2012

NORDIC SPECIAL: SIGUR RÓS

11-5-2012 tot 18-5-2012

NORDIC OPENLUCHTBIOSCOOP: NORTH

17-5-2012

GO SHORT

Genres

Boekverfilming

Cultfilm

Documentaire

Drama

Experimenteel

Film & Muziek

Film with English subtitles

Gay cinema

Jongeren

Kinderfilm

Klassieker

Komedie

MovieZone

Muziekfilm

Roadmovie

Programma vandaag

13.00  uur
Elles
The Artist
Monsieur Lazhar
14.00  uur
Wuthering Heights
15.00  uur
Mirakel
Rasmus en de Landloper
15.15  uur
Kauwboy
16.30  uur
Footnote
17.00  uur
Oslo, August 31st
Café de Flore
I Wish
17.30  uur
Weekend
19.00  uur
Footnote
19.30  uur
Babette's Feast
Elles
Café de Flore
Monsieur Lazhar
21.00  uur
Wuthering Heights
21.30  uur
North
Oslo, August 31st
SuperClásico
Et maintenant, on va oú?
21.45  uur
The Artist
<<mei 2012>>
madiwodovrzazo
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910